Naučte se kreslit ...

20. 03. 2009 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

ssnnUrčitě už jste slyšeli o knihách od Christophera Harta, které vás vpustí do světa mangy. Jak takové knížky vypadají? Co v nich najdete? Jsou vážně dobré? To vše + recenze od AnimeLoved, která měla dvě knihy v ruce a podělí se s vámi o svoje názory + pár stran z každé knihy pro vás ke stažení!

 

Naučte se kreslit Manga Shoujo

ZR741_Manga.jpg
cena: 266 Kč

Máte rádi mangu? Rádi kreslíte? Někdo z vašich přátel nebo příbuzných je fanouškem těchto japonských komiksů? Hledáte zajímavý dárek pro děti? Pak výběrem této knihy nemůžete minout.

Manga Shoujo je kniha o jednom z nejoblíbenějších stylů mangy vůbec – zabývá se kreslením roztomilých postaviček s velkýma, zářivýma očima – a zahrnuje všechny aspekty tohoto umění japonských kreseb a komiksů. Zdůrazňuje příběh, romantiku a vztahy mezi postavami, kterými se manga shoujo proslavila – a nezapomíná ani na chlupatá mazlivá stvoření, která jsou neodmyslitelnou součástí tohoto stylu mangy.

Kniha obsahuje úplný návod, jak kreslit svět mangy, a seznámíte se s širokou paletou postav a subžánrů, které jsou jeho součástí.

Lekce jsou rozděleny do jednotlivých kroků a pravidel, nechybí ani zajímavé tipy. Naučíte se také používat perspektivu, řečové bubliny, barvy a stíny. Navíc se v celé knize objevují díla současných profesionálních výtvarníků mangy.

Uvnitř naleznete kapitolu o kouzelných dívkách, o kreslení pohledných bishi a roztomilých chibi, o pózách i stylovém oblečení a spoustu dalších zajímavostí
 

AnimeLoved: ,,Tuto knížku jsem měla asi týden a musím říci, že některé obrázky jsem si okopírovala protože se mi moc líbili. Knížka je dělaná přehledně ovšem moc informací nečekejte. Jsou zde základy, pár popisků k obrázkům a úvodní slovo. Podle mě je vhodná pro začátečníky. Popravdě - měla jsem v ruce hezčí knížky, ty byli ovšem v AJ nebo NJ. Na českém trhu jde zatím o nejlepší (a asi také jedinou) příručku jak kreslit mangu. Doporučovala bych vám, aby jste se pozeptali v knihovnách předtím, než zajdete do krámu a koupíte si jí. Ať víte do čeho to jdete."

Ke stažení

....cz/download/naucte-se-kreslit-manga-shoujo-034-035.zip">Stránky 34 až 35 (122 kB)

 • Stránky 40 až 41 (146 kB)
 • Stránky 52 až 53 (106 kB)
 • Stránky 62 až 63 (169 kB)
 • Stránky 70 až 71 (195 kB)
 • Stránky 106 až 107 (174 kB)
 • Naučte se kreslit Manga - Svět hrůzy a temné magie

  ZR813_manga_horor.jpg
   cena: 266 Kč

  Okultní a hororový styl mangy se od všech ostatních naprosto liší. V amerických hororových komiksech se vyskytují jen ohavné a odpudivé postavy, manga ale nabízí vysoce atraktivní styl, ve kterém zlo vypadá lépe než kdy předtím. Specifický pro tento žánr je výběr postav, kostýmů, nadpřirozených sil a místa děje. Všechny prvky pak společně vytvářejí jeden z nejpůsobivějších, nejsložitějších a nejpřitažlivějších stylů mangy.

  Cílem této knihy je podrobně a krok za krokem ukázat, jak kreslit obličeje i detailní výrazy všech vašich oblíbených charakterů ze světa temné magie a hororu. Kromě obličejů se naučíte kreslit také těla a akční pozice. Nezapomeneme ani na detaily: upíří křídla všech druhů a velikostí, přeměna upíra v netopýra a člověka v bestii, tajemství návrhů kostýmů, návod jak využít světlo a stín k vytvoření působivých okamžiků a jak používat barvy zla.

  Od svůdných upírů, přes zkažené samuraje až po bezbožné vlkodlaky – všechny postavy okultního a hororového žánru vás vítají ve svém zkaženém světě. Nejnovější kniha autora bestsellerů Christophera Harta ze série Manga Mania vás pomocí hříšně jednoduchých pokynů a dekadentně svěžích barevných ilustrací provede krok za krokem světem okultní a hororové mangy. Kyne vám krásná zkaženost. Ještě nikdy zlo nevypadalo tak dobře.

  AnimeLoved: ,,Knížku jsem měla rovné dva týdny. Poté co jsem si půjčila knížku Shoujo (viz. nahoře). Pár stránek je zde stejných (například pohledy postavy) jinak jde o zcela jinou část kresby. Opět je zde ukázáno jak kreslit, pár komentářů. Co mě zaujalo byli obrázky, které byli o něco propracovanější než u předchozí knížky. Opět bych doporučovala se na ní nejdříve podívat a pak až poté zvážit její koupi. Jinak se mi celkově líbila více, než knížka Naučte se kreslit Shoujo."

  Ke stažení

  Naučte se kreslit zvířata

  ZR725_Kresleni_zvirat.jpgcena: 266 Kč

  Kreslení zvířat je tak jednoduché! Konečně je na trhu kniha, která ukazuje postupy a principy kreslení zvířat ve své nejjednodušší podobě. Pomocí postupů, které jsou v knize popsány, můžete nakreslit nejen ta zvířata, která jsou zde vyjmenována, ale i proniknout do tajů kreslení zvířecího světa obecně. Namísto pracného učení se anatomických podrobností získáte všeobecný přehled o principech, které se při kreslení zvířat uplatňují. V knize jsou popsány různé úhly pohledu na zvířata, různé postupy, ale i tajné finty a pomůcky, které vám umožní nakreslit zvířata v jejich typických pozicích. Najdete zde psy, kočky, koně, medvědy, lvy a jeleny, ale i některá velmi populární exotická zvířata jako žirafy, šimpanzy nebo medvídky panda. Samozřejmě nechybí ani ptáci. Zastoupeni jsou nejen dravci, ale i atypičtí a tolik oblíbení tučňáci. Ty všechny, a nejen je, budete umět nakreslit tak, že budou vypadat jako živí!

   

   Ke stažení

  ....zonerpress.cz/download/naucte-se-kreslit-zvirata-142-145.zip">Stránky 142-145 (265 kB)

  Naučte se kreslit Fantasy světy

  fantasy_svety.jpg
   cena: 266 Kč

  Naučte se s pomocí této poutavé a praktické příručky kreslit a malovat úžasné fantasy postavy, zvířata, města i celé krajiny, které vytvářejí vzušující fantasy světy.

   Autor, sám zkušený a uznávaný výtvarník, vás provede světem fantasy malby a grafiky a na 128 stranách této barevné publikace:

   • ukazuje, jak nakreslit a namalovat každý možný námět v tomto vzrušujícím žánru, ať už s využitím tradičních nebo digitálních médií

   • nabízí podrobné postupy, jak vytvářet realistické detaily, jako výraz, pohyb, kůži a vlasy, šaty nebo zbroj a šperky, spolu s jasným návodem, jak hledat zdroje a měnit koncepty v hotová díla

   • za pomoci praktických instrukcí prochází krok za krokem jednotlivá témata od prvních nápadů, přes pracovní skicy až po hotové ilustrace

   • vše dokumentuje na galerii děl špičkových fantasy výtvarníků, kteří se s vámi podělí o své mistrovství a jejichž práce pro vás může být neocenitelnou inspirací

   • a jako bonus přidává čtyři samostatné sekce od mistrů digitální kresby.

   Autor nezapomíná ani na ty čtenáře, kteří by se chtěli fantasy umění věnovat profesionálně: v závěru knihy najdete řadu rad a doporučení, která vám mohou pomoci při vašem rozhodování nebo v prvních krůčcích při budování vlastní kariéry fantasy výtvarníka.

  Bestsellerový autor a proslulý výtvarník Finlay Cowan je talentovaný grafický designér a reklamní výtvarník. Od roku 1993 pracoval jako designér pro Pink Floyd a řadu dalších skupin a je známý i svými pracemi pro film. Finlay v současnosti vede vlastní designérskou firmu Endless Design Ltd. a píše grafické romány.


  Ke stažení

   

  Zobrazit další články tohoto autora

  Další články z rubriky sex

  Související články

  Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.