Tvoření mangy od Chrise Rileyho

13. 04. 2009 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

Tvoření mangy

od Chrise Rileyho

 

Charaktery a jak je udělat!
Charakter je v manze všechno.
Bez charakterů v ní není žádná zápletka.
Bez nich není žádná akce.
Manga není mangou, pokud nejsou charaktery.
Takže... Jak udělám charakter? Dobře, nechte mě udělat hocha. Hlavní charakter. Co je zač? Je silný? Cool? Silné postavy? Stupidní? Slabé vůle? Divoký? Jemný, domýšlivý nebo sobecký?
Jeden si vyberte. Nejběžnější hlavní charakterový typ je silná vůle. Takže, máme charakter se silnou vůlí. Podle toho ho nakreslíme. Pevné zvedající se obočí, zavřená ústa, krátké vlasy; to jsou věci, které udělají charakter se silnou vůlí.
1. Cool - různé druhy, krutý, umělecký, delikátní atd. Cool charakter má: úzké obočí, vypadá hubeně, má dlouhé ostré a rázné oči, jasné linky nosu, může mít i brýle to mu dodá na sofistikovanosti.
2. Divoký - živé vlasy, rozšklebený, větší oči, nečesaný pohled, velké obočí, velmi mužský.
3. Elegantní/roztomilý - krátké/svázané vlasy, oči otevřené dokořán, tvář s proporcemi dítěte, malý nos, stuha - ta dodá dívkám více roztomilosti.
4. Jemný/urozený - vždy se usmívá, obočí má daleko od sebe (obočí, které je blízko u sebe dělá dojem odolnosti a silné osobnosti), úzké skloněné oči, dlouhé vlasy okolo tváře.
5. Pro klidného hocha by jsem mohl přidat oči, které má Bulmova matka v DBZ.
6. Slabá vůle - delikátní, nakreslený jako jemní lidé, obvykle nepokojný nebo ustaraný výraz.
7. Silná vůle a egoista - silný charakter, hodně pyšný a domýšlivý, oči jsou zvednuté nahoru, zkroucené vlasy udělají pohled bohatším.
8. Zlí šviháci - oči mají obvykle jako trojúhelníky, většinou jsou bílé. Zorničky jsou jako malé černé tečky. Pohled mají silný a pevný. Obvykle velký a objemný vlasy se špičatými konci.
OK, přávě teď můžeme přejít k další části. Pro dokončení kresby, přidejte několik zbraní a nějaké šatstvo (v závislosti na charakteru mangy).
OK a teď ke zbytku charakteru. Co má rád/a? Co nemá rád/a? Má nějaké chyby (například: Goku jí hodně jídla, Serena je vždy nemotorná, Ash je stále se rozčilující hlupáček a Gene se vždy hrne do nebezpečí. Vím, že používám příklady z US TV ale hernajs, každý člověk ví, co je správné, ne?). Co ho rozčílí? Co se stane, když se rozčílí? Jak se brání?
Teď jsou charaktery hotové, dodělejte ještě pár hlavních postav. Jsou důležité pro vývoj příběhu, i když zrovna nejsou hlavními postavami.
Až budete znát vaše charaktery skrz na skrz můžete je správně nakreslit. Můžete přesně vyjádřit jejich emoce a city. Potom je už čas na to nakreslit samotnou mangu!
(Autorova poznámka: Tato výuka vychází z mé vlastní zkušenosti a z knihy How to Draw Manga 1. Power Up Manga Techniques pro začátečníky - dobrá kniha. Doufám tedy, že vám pomůže.)

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.