Sera Fuku

18. 04. 2009 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

Někdy se také nazývá "sailor fuku”. Japonský název séra fuku v překladu znamená "námořnický oblek”. Zatímco první slovo "séra” pochází z anglického výrazu "sailor” a vyslovuje se japonsky, tak druhé slovo "fuku” je obecný japonský výraz pro oblek či šaty.

Séra fuku je japonská dívčí uniforma, která se nosí na vyšších základních a středních školách. Poprvé ji zavedla Elizabeth Leevou, ředitelka školy Fukuoka-džo-gakuin. Tyto zkušenosti s uniformami si přivezla ze svého pobytu ve Velké Británii a to později ovlivnilo návrh nových uniforem.

Popis:
Tato uniforma vykazuje podobnost s různými vojenskými a námořními uniformami. Uniforma se skládá z blůzy, která je spojená s límcem (eri), skládané sukně, stužky (může být podobná kravatě či mašli), ponožky a boty. Ponožky bývají modré, nebo bílé. Boty bývají obvykle černé, nebo hnědé.

Zajímavosti: – Séra fuku ma pro bývalé studentky nádech nostalgie. Často jim uniforma připomína bezstarostné mládí. – Školní uniformy jsou také populárním fetišistickým artiklem. Použité sera fuku se dá nakoupit ve zvláštních obchodech naývajicí "Burusera”, ale nákup je v poslední době velmi omezen novými zákony. – V minulosti nosili křiklavé séra fuku členky motorkářského gangu "Bosozuku”.
 

Séra fuku hrají důležitou roli jak v kultůře, tak i v sexualním Kanonu o čemž svědčí velké množství postav oblečených do séra fuku v anime, manze a v dodžiši...


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.