Japonské sladkosti k nakousnutí!

20. 05. 2009 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

Hello Panda

 

Deset nejzákladnějších sladkostí, bez kterých se normální japonská rodinka s dětmi (i bez nich) neobejde. Tak jako italové mají pizzu, francouzové mají své koláče quiche a my pivo tak i japonci mají něco, na čem jsou doslova závislý! Pojďte s námi a možná, že se dočkáte i nějakého toho receptu. Ale hlavně to bude o fotekách a informací + jakému výrobku na NAŠEM trhu se nejvíce podobají?

Děkujeme YORIKO, že nám s popisem pomohla. Dokonce jsme díky ní měli možnost některé ze sladkostí ochutnat (například Hello panda - obrázek vlevo).

 

Glico - Chocolate Pocky 2.82 Oz.1. POCKY - netřeba představovat! Kdo by je tady u nás neznal! Vlastně jde spíše o snack než o opravdovou sladkost. Pochutnat si na nich můžete prakticky všude a i naši animáci nebo postavy v manze sem tam nějaké ty pocky cucají. A co jde? Jsou to tyčinky máčené v různých polevách, s různými posypy, atd. Co se příchutí týče tak tady se meze nekladou. Čokoládové, jahodové, vanilkové, karamelové ale také s příchutí čaje, lososa či kraba! Pro japonce jsou pocky něco jako pro američany cookies.
Pokud by jste si je rádi dopřáli i zde je možné si je zakoupit v Japa-shopu v praze.

 Recept a více o historii + japonské reklamy na pocky = to vše ZDE.

Fujiya - Milky Candy 4.8 oz

 

2.MILKY - tak se nazívají mají kulaté bonbon...

.... Nejvíce se dají přirovnat k našim roksovým bonbónkům. Určitě každý z nás zná roksové lízátka kde je uprostřed nějaký obrázek. Na rozdíl od našich roksových bonbonů jsou ale Milky jemnější a chuťově lepší.

 

Hello Panda

 

3. - HELLO PANDA - Oblíbené malé dobrůtky jsou oblíbené hlavně mezi malími dětmi - asi pro ten roztomilý obal! Jsou to křupavé sušenky o velikosti větší fazole. Uvnitř je náplň což je vlastně krém z mléčné čokolády, který může být buď s příchutí čokolády nebo jahody. Výjimečně se sežene vanilkový. Mezi oblíbené patří čokoládový a jahodový takže vanilkové výrobci moc nevyrábějí - kvůli odbytu. Pokud by jsme je měli k něčemu přirovnat tak by se mezi našimi sladkosti našel vhodný ekvivalent - plněné polštářky, které můžete sehnat ve všech větších obchodních řetězcích. Ovšem na H.p. nemají. H.p. nejsou tak křupavé jsou spíše vláčné a když je necháte rozpustit v puse tak se vám nepřilepí na zuby.

 

Kiwifruit Gummy Candy

 

4. KIWIFRUIT GUMMY CANDY - v podstatě jde o zcela normální cucací bonbóny bez náplně. Přesto je tady něco co vás na nich hned zaujme a přinutí si je koupit. Jdou to příchutě! Výrobce - Kasugai, má opravdu talent na kombinování nebo výběr vhodných příchutí, kterými by si získali srdce zákazníků! Máte rádi lichi? Žádný problém! A co třeba bonbony s příchutí jahod s mátou, hroznového vína, žlutého melounu, grapefruitu, kiwi, kaktusu nebo fíků?

Pro tyto bonbóny zkrátka neexistuje správný český ekvivalent!

 

Morinaga - Hi-Chew Grape Candy 2.01 Oz.

 

5. HI-CHEW GRAPE - Měkké bonbónky s příchutí ovoce (černý rybíz, jahody, jablko, pomeranč, banán,...) jsou plné svěží a plné chutě. Jsou vlastně téměř shodné s výrobky, které nabízí firma Haribo - Maoam takže si můžete klidně koupit tyto a být přesvědčeni, že japonci vychutnávají stejné chutě:)

 

Kasugai Japanese Candy, Hana No Kuchizuke "Flower Kiss", 5.1-Ounce Bags (Pack of 12)6. FLOWER´S KISS - Tak tyhle bonbony prý mají zajistit to, že váš dech bude vonět po květinách. Bohužel jsme to nevyzkoušeli ale docela jsme se dohadovali jaké to asi může být... Jakou chuť může mít růže nebo pampeliška nebo třebas takový tulipán? Mno... je tady jedna varianta jak si to vyzkoušet i v našich podmínkách, ale nemyslíme si, že nálet na babičin záhonek by vám přinesl takové potěšení jako tyto bonbony. Na našem trhu se zkrátka něco podobného zatím neobjevilo a tak si musíme vystačit s bonbóny po kterých budeme mít dech ne jako květina ale po mentolu.

 

Botan Rice Candy for 12 Packs

7. BOTAN RICE CANDY - Prodávají se v balíčku po šesti samostatně zabalených bonbonech. Ty jsou zabalené v rýžovém papíru, který se v puse rozpustí takže se nemusíte ničeho bát. V každé krabičce je vždy nějaké tetování. Dříve se do krabičky dávali malé hračky, ale výrobci to bylo zakázáno, protože si tento výrobek oblíbyli především malé děti a pro ty byli malé části hračky nebezpečné. U nás se prodávají různé malé krabičky kde je uvnitř kromě bonbónů nebo i žvýkaček nějaké to malé překvapení.

 

 

 Ramune Candy

 

8. RAMUNE CANDY - Ramune je oblíbená sodovka japonců. Má limetkovo-citrónovou příchuť a prodává se v rozkošných lahvích. Výrobci se rozhodli, v závislosti na oblíbenosti tohoto nápoje, že vyrobí bonbóny se stejnou příchutí. Ty se ihned staly oblíbenými a tak se začali vyrábět další příchutě jako například: Kimchi, Blue Hawai, kiwi, mango, ananas, wasabi, liči. U nás pravděpodobně existují nějaké bonbóny, které jsou s alkoholovou příchutí ale žádné nejsou vhodné pro děti a když už ano, tak je to samá chemie se kterou se u japonských výrobků v této podobě nesetkáte.

 

Meiji Coffeebeat Chocolate 1.2 oz
9. COFFEEBEAT - Design jako ze 30. let minulého století a název, který moc neláká... Tak v čem jsou tyhle bonbóny tak zajímavé? Prodávají se ve vážně působivém obalu a jsou prostě neodolatelné. Kdyby jste hledali v českých krámcích tak by ekvivalent k téhle dobrotě padl na lentilky. Ano, čtete správně! Tynhle japonské bonbony jsou totiž balené ve stejné tubě. Jsou polité křupavou tmavou polevou a uvnitř mají srdíčko mléčné náplně. Jediné v čem se snad liší (ale zcela nepatrně:) ) je kávová příchuť. No, dovedete si představit kávové lentilky?

Ume Fruity & Sweet

10. UME FRUITY AND SWEET - Japonci nejenom něco rádi cucají ale také žvýkají. Ume jsou žvýkačky, které se prodávají výhradně v jedné příchuti - sladké plumy. A i když vypadají jako u nás známé normální ovocné žvýkačky nenechte se zmást! Sice jde o zvýkačku ale její chuť nevyprchá po pár minutách! Měli jsme možnost je ochutnat a počítali jsme jak dlouho chuť vydržela (při neustálém žvýkání a vychutnávání si ojedinělé příchutě). Došli jsme (zcela čistě průměrem) k 20 minutáma  5 sekundám. Takže - kam se hrabou žvýkačky!

 

 

 

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.