Japonské maličkosti: Omamori

01. 06. 2009 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

Je až podivuhodné, s jakou vášnivostí si Japonci – národ, který jsme si zvykli spojovat s nejmodernějšími technologiemi – nechávají například číst z dlaně nebo nebo si své štěstí losují napsané na proužcích papíru v šintoistických chrámech. Další zajímavou ukázkou "užité víry" jsou omamori – talismany.

Jedná se o amulety zasvěcené zpravidla některému ze šintoistických božstev. V látkovém pouzdře se ukrývá kousek papíru či dřeva s napsanou modlitbou – to se ale nikdy nedozvíte, neboť talisman se nesmí otevřít, jinak ztratí svoji kouzelnou moc.

Použití omamori je velmi jednoduché. Chcete být zdraví a vyhnout se nemocem? Stačí koupit jeden ze speciálních amuletů. Už vás nebaví žít osaměle? Jiný amulet vám zajistí lásku a šťastné manželství. Potíže se zkouškami? I pro studenty tu něco máme. Nebo byste potřebovali vydělávat víc peněz? Není nic jednoduššího.
Hello Kitty omamoriOmamori lidé zpravidla nosí při sobě, v kapsách či kabelkách, dnes už ale tyto talismany sehrávají také roli módního doplňku a naleznete je tedy i jako přívěsky na batůžcích nebo mobilních telefonech. Kam jinam pak umístit talisman ochraňující vás na cestách, než přímo na zpětné zrcátko svého vozu. A co se designu týče – škála tradičních japonských motivů je dnes doplněna obrázky Hello Kitty, ale také například Snoopyho či Mickey Mouse.
Zacházíte-li s omamori správně, jeho kouzlo nikdy nezmizí. Šťastný majitel ho ale po roce zpravidla odnese zpět do chrámu a vybere si nový, jiný. Koneckonců, zkoušky už má úspěšně za sebou, a navíc – móda se mění.

DALŠÍ FOTKY OMAMORI:Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.