Chystáte čajový dýchánek? Tohle byste měli vědět..

09. 06. 2009 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

Čaj – vonný nápoj, který umí zahřát, povzbudit, nebo naopak uklidnit. Pití čaje má v mnoha zemích dlouhou tradici, Česko mezi ně ale nepatří. V řadě domácností se hodí ráno do hrnku pytlík levného čaje, kostka cukru a je to. Chcete to změnit?

Vyznáte se v čajích?

Pravý čaj se "vyrábí" z listů, nebo výhonků čajovníku. Může se lišit barvou, nebo oblastí ze které pochází. Nejlépe se čajovníku daří v Číně, Japonsku, Thajsku, Indii a některých afrických státech. Co se týče barvy čaje, tak například čaj zelený nepochází z jiné rostlinky než černý čaj. Výsledná barva a chuť čaje záleží na způsobu zpracování. Pro černý čaj se lístky čajovníku nechají fermentovat – to znamená "ovadat", přičemž se rozkládá listová zeleň a oxidují třísloviny. Při sušení se pak mění barva listů od zelené přes hnědou až po černou. Zelený čaj naopak fermentací neprochází. Hnědý čaj (oolong) je pak čaj, u kterého proběhla fermentace pouze částečně.

Z krásného, klasického servisu vám bude čaj chutnat dvojnásob. Klikněte pro zvětšení! Pro čínský čaj zvolte "čínský" servis. Klikněte pro zvětšení!

Nákup čaje – jaký vybrat?

Při nákupu čaje rozhodně upřednostněte čaj sypaný před sáčkovým. Máte tak větší jistotu, že nakoupíte kvalitní zboží. Druhů a názvů je celá řada a musíte být znalec, abyste se zorientovali. Pro začátek postačí úplně základní dělení.

  • Černý čaj – Má ze všech druhů čaje nejsilnější aroma a nejvýraznější chuť. Obsahuje poměrně velké množství teinu a kofeinu. Pro celodenní popíjení se díky tomu nehodí, má nejméně příznivé účinky na lidský organismus.
  • Zelený čaj – Čaj, jehož lístky byly tepelně zpracovány hned po ovadnutí, ještě před fermentací. Působí pozitivně na lidské zdraví – bojuje proti virům a bakteriím, podporuje trávicí systém , chrání srdce a cévy a dokonce chrání před rakovinou. Ženy jistě ocení jeho pozitivní vliv na pleť.
  • Hnědý čaj – Napůl fermentovaný čaj, který se sklízí později než zelený čaj.
  • Ochucený čaj – směs pravého čaje (lístků čajovníku) a například sušeného ovoce, nebo bylin.
  • Aromatizovaný čaj – pravý čaj, s přídavkem přírodních, nebo syntetických aromat.
  • Instantní čaj – Výrobek obsahující extrakt z čaje a další látky.

Kvetoucí čaj – tip na dárek pro milovníka čaje. Nevzhlednou kouli vložíte do čajové konvice a ona vám rozkvete v nádherný květ! Klikněte pro zvětšení! Pro uskladnění bylinek je vhodná třeba tato krásná dóza z keramiky. Klikněte pro zvětšení!

Ovocné a bylinné čaje

Ovocný čaj neobsahuje listy čajovníku. Jedná se vlastně o směsi sušeného ovoce a bylin. Tento čaj je velmi oblíbený, neobsahuje totiž tein, ani kofein. Můžou ho tedy pít i děti, a to v libovolném množství, na rozdíl od černého čaje. Bylinný čaj se vyrábí ze sušených rostlin. Bylinek je celá řada druhů a působí kladně na lidské zdraví. Přesto se nedoporučuje jejich celodenní popíjení, některé byliny mohou ve větším množství dokonce vyloženě škodit. Proto se vyplatí se při jejich nákupu poradit s odborníkem.

Klasické plechové dózičky seženete již za pár korun. Vybírat můžete z mnoha tvarů a vzorů. Klikněte pro zvětšení! Vzduchotěsnou dózu z nerezu ocení vyznavači moderního designu. Klikněte pro zvětšení!

Správné uskladnění – záruka výborné chuti

Aby si čaje zachovaly své vlastnosti co možná nejdéle, je nutné je správně uskladnit. K uskladnění čajů se nejvíce hodí plechové nebo skleněné, vzduchotěsné dózy. Čaj přinesený v papírovém sáčku z obchodu by se měl co nejdříve přesypat do dózy či plechovky a označit druhem a datem nákupu. Nádoba by se měla naplnit co nejvíce. Čaje kupte pouze tolik, aby byl maximálně do roka spotřebován. Protože čaj má tendenci nasávat pachy, přechovávejte ho odděleně od ostatních potravin a koření.

zdroj


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.