Dnes nejde o restauraci, ale o jeden speciální čaj

01. 07. 2009 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

Red Date tea 1

 

,,Ahoj všem příznivcům mangy, anime a hlavně jídla!

Rozhodla jsem se napsat zcela samostatnou reportáž (se svolením ostatních:), abych se s vámi podělila o jeden můj neobyčejný zážitek s RED DATE TEA neboli ČAJEM LONGANS.

aall

 

 

Jak jsem k tomu čaji vlastně přišla? Byla jsem týden v Anglii a věřte mi, že to byl skvělý týden! Tolik památek a nových zážitků! Navíc jsem se setkala s majitelem jednoho skvělého manga obchůdku a strávila tam příjemné dvě hodiny. Někteří z vás mají teď doma zcela novou mangu, anime nebo figurku či přívěsek. Sama jsem ke své sbírce přidalal dva díly Fairy Tales z nichž jsem absolutně nadšená!
Nedaleko tohoto obchůdku jsem narazila na krámek s čínskými potravinami a tenhle čaj mě hned zaujal. Neváhala jsem a koupila si ho!

O jaký druh čaje přesně jde? Longans a red dates (přeloženo z angličtiny znamená červené datle) je jedním z nejčastějším čajů podávaných na svatbách (myslím teď ty čínské svatby). Longan 龙眼 (znamená čínské oči) znamená neboli spíše reprezentuje draka, který symblicky přeje manželům k početí dítěte. Longan je také podávám během čínského Nového roku nebo "dumpling festival".

Jaké jsem jeho účinky pro tělo? Je to velice výživný čaj! V číně ho ženy pijí po porodu aby si dodaly sílu. Není divu, že je velice oblíben i mimo hranice ČÍNY. Lidé ho přidávají i jako koření do desertů a ty jsou obzvláště chutné!

Můj osobní rozbor tohoto čaje:dates

vůně

....svetu.cz/FCKeditor2/editor/images/smiley/msn/thumbs_down.gif">- popravdě, jakmile jsem si k němu přičichla říkala jsem si, že ho nejspíše hodím po usrknutí hned do koše. Pokud nemáte rádi vůni sušených datlí tak se vám tenhle čaj bude bez dechu pít asi hodně těžko. Vůně je opravdu silná a plná, ale ne natolik, aby vás odradila od pití na kilometry daleko.

chuť - překvapila mě. Je svěží, sladká a lahodná. Úplně zapomenete na jeho vůni a po pár doušcích máte pocit, že už jiný čaj pít nebudete. Je vážně moc moc dobrý. Lituji, že jsem si nekoupila více balení. Popravdě - vzala jsem jich asi dvacet (přidávali jsme je k objednávkám mangy a nějaké jsem rozdala kamarádům a O.C.), ale  i tak jich bylo málo:)
Nevím k čemu bych chuť přirovnala. Nepodobá se nějakému ovoci, které je u nás k dostání. Asi mi ny to chybí jazyk. Ale je opravdu sladký takže nepotřebuje přislazovat. Trochu jsem v něm cítila jahody a dotek malin.

barva - temně hnědá s nádechem do zlato-červena

účinky - čaj mě mírně zahřál a cítila jsem se po něm opravdu dobře. Pila jsem ho v době po návratu z Anglie. Chytila jsem tam totiž někde nějaký virus a skončila doma s angínou. Čaj mi navrátil sílu a energii, kterou jsem potřebovala. Mít ho více tak ho piji každý den. Ale beru to jako takovou "oslavu", když ho mohu pít. Přeci jen - je to čaj pro speciální příležitosti, nebo ne?

můj celkový názor - vůně by mohla někoho odradit (už po vysypání čaje do hrnčeku a blízkému přiblížení) je to ale to to jedné co se mu asi tak dá vytknout. Je moc dobrý, řekla bych chutný a výtečný. Pít ho každý den bych asi nedoporučovala (jak se říká, všeho s mírou) ale je výborný pro oslavy nebo zvláštní příležitosti. Například narozeniny, svátek nebo jiné. Určitě tím přátele potěšíte. Pokud k němu vyberete vhodný zákusek tak se nemusíte bát, že k vám přátele přestanou chodit!

Čaj si můžete objednat na některé z následujících stránkách. Pokud si nechcete objednávat čaj přes internet zeptejte se po něm v čajovně ve vašem okolí. Pokud je to opravdu dobrá čajovna tak by ho tam měli mít. (Ceny jsou buď za kus nebo za celá balení, doporučuji proklikat všechny odkazy)."

Dong Quai Red Date Tea - za $3.99

Angelica and Red Date Tea - za $5.95

Instant Longan and Red Date Tea - za ?

Red Date Tea with Honey - za ?

Prince of Peace Dong Quai and Red Date Tea - 10 čajových sáčků

 

Pokud by jste si ho chtěli zkusit udělat doma tak tady máte anglické recepty:

Longan Tea (For Restoring Health & Vigor)
Description

This tea is delicious and a favorite in boosting energy level. Longan look similar to lichee in size and shape but have smooth pale brown skins. It is a prized item in Chinese medicine.

Red Date Tea (For Restoring Blood)
Description

This is a popular tea among Chinese used in a restorative tea for after childbirth or menstruation, or for anyone who has suffered blood loss. The Chinese red date is also known jujube.

Ingredients

 • 3 teaspoon of Jujube Honey Concentrate
 • 1 teaspoon of Emerald Petals Green Tea
 • 3 cups (850ml) of water

Instruction

 1. Put 3 teaspoon of Jujube Honey Concentrate and 1 teaspoon of green tea into teapot.
 2. Pour boiling water into teapot and stir.
 3. Allow tea to stand for 3 to 4 minutes.
 4. Pour tea into cup and allow to cool slightly before drinking.

 

Ingredients

 • 1 fresh longan
 • 1 preserved plum
 • 1 piece of rock sugar
 • 1 thin slice of ginger
 • 1 teaspoon of Organic Tianmu Yunding Green Tea
 • 1 ˝ cups (430ml) of water

Instruction

 1. Add longan, preserved plum, rock sugar, ginger, and green tea into large mug.
 2. Pour boiling water on to content.
 3. Allow tea to stand for 2 to 3 minutes.
 4. Stir the tea.
 5. Pour tea into cup and allow to cool slightly before drinking.
 6. Dry Fried Rice Tea (For Restoring Health & Vigor)
 7. Description
 8. This energy boosting tea has a delightful nutty flavor.

OVOCE LONGAN V ČERSTVÉM STAVU - DÁ SE JÍST JAKO LICHI

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.