MAMA 2010

28. 11. 2010 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

10

MAMA2010 – Mnet Awards
Manila, Tokyo, Los Angeles, Macao
-          Live from Macao
-          Všechno začalo tím, že jsem si dne 27. 11. 2010 pustila počítač o hodinu dříve, než měl přímý přenos začínat. Udělalal jsem dobře protože jsem si špatně přepočítala čas a poslední díl opakování Mnet Awards z minulých let už začal!
-          Dne 28. 11, 2010 jsem nechala ležet učení a zapnula si allkpop.com. abych řekla pravdu, tak vůbec nelituji toho, že jsem se na učení vykašlala. Bylo to poprvé za celých těch pět let, od doby, kdy jsem se k asijské kultuře a hudbě dostala, kdy jsem přišla na to, že můžete sledovat největší hudební událost, tedy předávání jedné z nejprestižnějších cen, která se v Asii v oboru hudba uděluje, on-line!
-          Na stránku jsem se připojila už půl hodiny předem a dívala se, jak hvězdy přicházejí po červeném koberci. Většinu jsem vůbec neznala, ale zaujalo mě, jakým šíleným tempem narůstal počet lidí, kteří se na stránky připojili. Ze začátku jich bylo kolem 18.000 ale tohle číslo se rapidně zvyšovalo každou sekundou! Běhal mi z toho mráz po zádech!
-          Show konečně začala. On-line z Macao s anglickým komentářem! "Bože, tohle je snad sen," pomyslela jsem si a čekala, co bude dál. V té době se číslo on-line diváků zvýšilo na 21.300 a stále rostlo! Prootože se vysílalo na druhé straně světa, tak jsem se dívala na video s půl minutovým zpožděním. Na pravo od okna videa byl pruh on-line diskuze. Zde jsem se dozvěděla, co uvidím dalšího protože lidé v masivní míře psali, kdo zrovna vystupuje a s jakou písničkou. Moje vzrušení tím pádem vzrůstalo s každým dalším slovem, které napsali a s každou další minutou, kdy jsem se na MAMA2010 dívala! Běhal mi z toho mráz po zádech! Bylo to totiž něco naprosto nového! Nikdy jsem neviděla žádný koncert live a dívat se na hvězdy hudební scény z celé Asie on-line bylo prostě něco, co se nedá popsat!
-          Všichni si byli vědomi toho, v jaké míře se tohle vysílá po celém světě, a tak mluvili jak japonsky, korejsky, čínsky, anglicky tak řečí, kterou jsem neznal...

...... Bylo to jako shromáždění všech hudebních star a jejich fanoušků z celé Asie!

-          Předávání cen se mísilo s představením různých zpěváků, zpěvaček a skupin! Nebudu jim do toho moc kecat, bylo to prostě elektrizující :D HAHA! Tak moc bych tam chtěla být a vidět to celé na živo! Ale byla jsem ráda, už jen za to, že se můžu dívat on-line! Představení MissA se mi moc nelíbilo, ale pak přišli na řadu kluci z 2PM a to byste museli vidět!
-          První následoval přehled kategorií, nominovaných a vítězů. Zde je seznam vítězů v jednotlivých kategoriích (Šli rovnou na věc! Žádné dlouhé úvodní řeči prostě vyhlásili prvního vítěze hned 13 minut po začátku! Psala jsem, jak šlo vyhlašování za sebou+nějaké ty moje komentáře navíc!):
Nejlepší nová dívčí skupina: iME (čínská dívčí skupina)
Nejlepší taneční představení )– mužská skupina (Best Dance Performance – male group (nominace: 2PM,BEAST, MBLAQ, SHINee, Super Junior):2PM za I´ll be back (v této době byl počet diváků on-line na 23.645! Chtěla bych jen upozornit na to, že se to on-line vysílalo na šesti různých stanicích na internetu po celém světě, tento počet je JEN na stránce, na které jsem to sledovala já. A video se začalo sekat :D. Naštěstí jen na chvíli.)
Nejlepší digitální singl (Best Digital Single): Park Bom (žena) za You and I (a tady se objevily první slzy)
Nejlepší Asijská Pop star (Best Asian Pop Artist): Perfume
Best Female Group (nominace: 2NE1, 4MINUTE, KARA,T-ARA, SNSD): 2NE1 (více než 25.400 diváků on-line! Musela jsem jít pomoct s nákupem, což mě neuvěřitelně naštvalo, ale jakmile jsem se vrátila, tak bylo představení 2PM Ballad Again and Again a Heartbeat- verze s klaunském nalíčením!!! Zamilovala jsem se!!!! Hned se to rozkřiklo a počet on-line diváků rostl dál! Ani se nedivím, protože to, co 2PM předvedli potom, se dá popsat jediným slovem = HOT!!!
-          Následovaly šíleně dlouhé reklamy, které se i opakovaly. A to jsem si vždycky stěžovala, že u nás jsou reklamy nesnesitelné! Ale, na druhou stranu, to byly první reklamy po dvou hodinách vysílání! Ne jako tady, kdy vám cpou reklamy už po deseti minutách seriálu/filmu!)
-          Po těch šíleně dlouhých reklamách následovalo předání ceny pro ženu z Paříže, která miluje MissA a vyhrála soutěž za nejvíce kreativní video na jednu z jejich písniček. Následovalo sladké vystoupení iME a Perfume. Když jsem četla ty komentáře po straně na tyhle dvě skupiny, tak jsem si říkala: "Zlatí kluci z Tohoshinki!" Všichni totiž komentovali, jak špatně holky zpívají na playback :D (Mimochodem: počet diváků přes 28.400! na jedné stránce a tou byla allkpop.com!)
-          Far East Movement in MAMA
-          Nejlepší sólový zpěvák (The Best Male solo artist) (nominace: PSY, SE7EN, BI RAIN,TAYEANG): TAYEANG
-          Nejlepší rapové vystoupení (Best rap performance) (DJ DOC, Epic High – Run, Outsider, UV): DJ DOC (Hned poté, co dostali cenu vystoupili! TO mě překvapilo – prostě si přešli na druhou stranu jeviště a začali repovat!!! Musím říct, že jsem o téhle skupině neměla vůbec ani ponětí, ale po tomhle je budu asi milovat! Předvedli skvělé vystoupení a strhli celé publikum – ty tisíce lidí, kteří byli v aréně a určitě i všechny, kteří se na ně dívali on-line!)
-          Nejlepší sólové vystoupení (Best solo vocal performance): Gummy za Because You're A Man (byla hned vedle Tayeanga. Vypadali jako pár a vážně jim to spolu slušeno!)
-          Cena za nejlepšího asijského umělce (Best Asian Artist): Zhang Jie (stále se držíme na 28.700 divácích XD Bože! Nevěděla jsem, že Gummy umí tak skvěle hrát na piano!!! Pak se k ní přidal i Zhang Jie!)
-          Nejlepší mužská skupina (The Best Male Group) (nominace: 2AM, 2PM, BEAST, MBLAQ, Super Junior): 2PM! (Bože, to by jste museli slyšet jak fanynky řvaly!)
-          Nejlepší sólo vystoupení (Best solo dance performance): BI RAIN (Nebyl přítomný a tak nechal video, ve kterém vyjádřil své díky)
-          2NE1 představili impulsivní vystoupení se skupinou bubeníků!!! Vážně to bylo nabité energií!
-          Nejlepší vystoupení mužské skupiny (Best Band Performance – male group): Hot Potato's "Confession"
-          Nejlepší vystoupení ženské skupiny (Best Band Performance – female group): MissA
-          Nejlepší mezinárodní herecká cena (Best International Artist Award): Far East Movement
-          Jestli jste někdy viděli Británie má talent, tak v Korei je něco podobného a Huh Gak vyhrál v roce 201...


.... Prý to bylo takové překvapení, jako když v Americe vyhrál ten chlápek, co prodávat mobilní telefony ale uměl zazpívat operu jako opravdový profesionál. Tak tenhle Huh Gak si ještě lepší!! Navíc hned potom vystoupil Tayeang a to bylo pánové něco! Vytáhl si pár holek z hlediště na jeviště a... no prostě to nejde ani popsat. Pak se k němu přidal i T.O.P. se svými novými bílými vlasy! XD Nevím, s černými mu to slušelo víc, takhle vypadal jako maska :D Ale číslo na číselníku diváků překročilo 30.000!!! A s tím, že se pak přidal i G-D se číslo vážně zvyšovalo jako raketa letící na měsíc! Na BigBang jsem čekala celou dobu a vůbec nezklamali protože to jejich vystoupení bylo nejlepší, které tam kdo za ty čtyři hodiny předvedl. A fanynky řvaly jako nikdy předtím XD. Hlavně, když si to kluci namířili hned mezi diváky :D

-          Takže je absolutně jasné, že se vždycky nechává to nejlepší nakonec. Celé on-line pole diskuse se naplnilo jen zmínkami o BigBangu! A navíc se po jejich vystoupení objevil datum 15.13.2010, takže se nedivte, že začali i diskuse, jestli to neznamená, že v tento den se BB vrátí zpět! Diskuse jako poleno! XD Ale hned, jak se oznámilo, že se děkuje všem, kdo vystoupili se počet on-line diváků začal snižovat stejnou rychlostí, s jakou předtím rostl.
-          Best r´n´b group: Chemistry
-          Best music video: 2NE1
-          Poté, co začali zpívat Wonder Girls bylo počítadlo opět přes 30.000! Hned po BigBangu a 2PM nejlepší představení protože publikum (celé) zpívalo společně s nimi!
-          Artist of the year: 2NE1
-          Album of the year: 2NE1 (To měli podle mě vyhrát Super Junior!!! Tohle není fér, všechny ceny získala skupina 2NE1? To není možné! :D
-          Song of the year: MissA (další slzy)
-          Následuje další loučení se znělkou MAMA2010 a všichni lidé se pomalu rozcházejí...
-          Co si z toho 5 hodinového sezení u počítače člověk odnese? Asi ne tolik, jako kdyby tam byl naživo, ale i tak to stačí. Představení 2PM a BigBang stálo za to!!! Navíc se člověk dozvěděl o dalších skvělých umělcích!
-          Star, které jsem viděla: Miss Korea (opravdová Miss Korei! Žádná skupina nebo zpěvačka!), 2PM,2AM, MissA, Jay Park, Park Bom, Zhang Jie, G6, Perfume, Kim Sung, Junho, Nichkhun, iME, SNSD, 2NE1, PSY, SE7EN, BI RAIN,TAYEANG, Hyorim,Junki, Chemistry, Gummy, Bubby,... prostě všechny nominované a další :D Nabité až po střechu, tak nějak vám to řeknu!
 
 
 
 
I´ll upload photos from this on my page: www.otakucimeliumpovidky.svetu.cz and on youtube!!!
 

3451202pm2

Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2017 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.