Japonská obuv

26. 07. 2009 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

Zóri je japonská obuv,jsou to vlastně sandály s pásky a jsou hodně podobné jako žabky.Vyrábějí se z rýžové slámy,lakovaného dřeva a sintetických materiálů.Když se namočí uschnou během několika minut.V Japonsku jsou povážovány za nejpohodlnější obuv,kterou někteří nosí i v zimě( někdy i s Tabi ).Zóri jsou zdravé,lehké a levné.

obrázky:

dámské zóri (plastové)

nákres:

zóri z 19. století (slaměné) :

Waradži jsou japonské sandály vyráběny ze svazků slámy.Dříve je nosili obyčejní lidé.Dnes je nosí buddhističtí mniši z ,,výcvikových" klášterů.

obrázek:

Tabi jsou japonské ponožky,které mají mezi palcem a ostatníma prstama mezeru.Používají se k obuvi zóra a tabi.Nejbežnější barva je bílá,ale jsou i černé,modré a různě vzorované a barevné tabi.Tabi nosí ženy i muži.Nepřiléhají tolik k noze jako normální ponožky a vzadu se po nazutí zapínají.

obrázky:

bílé tabi:

tabi

Džika Tabi,nebo také Jika Tabi jsou Tabi s gumovou podrážkou na spodní části.Používají je hlavně farmáři,dělníci,rikšové,atd.Jsou to vlastně boty,které používají na ven.Mohou se nosit i s tradiční páskovou obuví,jako je např. zóri a geta

obrázky:

Geta je méně formální japonská obuv.Vypadají jako sandály(žabky) a dřeváky dohromady. Na spodu mají vyvýšené dva zuby.Díky tomu vydávají klapavý zvuk.Nosí se společně s tabi stejně tak,jako zóri.

obrázky:


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.