Nos a ústa

22. 08. 2009 | † 19. 07. 2013 | kód autora: VIB

 

Anime/manga styl nosů i úst je pěkně přímý, spíše než sto stran uchvacujících stylů mám pro vás různé styly krok za krokem. Tak jdeme na to!
 
 
 Zde je základní anime/manga styl nosu a úst. Skládá se ze tří jednoduchých tvarů: klín pro nos, tenká čára pro ústa a kratší linka jako definice nižšího rtu. Můžete takto za použití jednoduchých linek ohraničit nos a ústa. Velikost a tvar se mění. Vždy se ujistěte, že jste linky dobře seřadili:pomoc pro vás-kreslete vertikální pomocné čáry jak je vidět na obrázku vlevo. Vpravo se pohled otočil, ale rysy jsou ještě uspořádané podél křivočaré směrnice která reprezentuje centrum tváře.
 
 
 
 
 
 
Kresba nosu a úst z profilu je těžší než kresba zpředu nebo v 3/4 pohledu. Hlavním důvodem je,že nemůžete tak moc vyjít z nedefinujících rtů. ^_^ Musíte je prostě nakreslit aniž by jste používali jednoduchých přímek. Navzdory tomu, pokud to dostanete do ruky může to potom vypadat opravdu hezky. Hlavní věc je, uvážit zatáčku nosu, rtů, a brady. Horní ret je zakřivený vnitřně, a nižší ret (který mírně ustupuje tváři) zatáčí vně. Chce to nějakou praxi než můžete nakreslit znak podivné tváře nebo svraštění rtů nebo něco takového. ^_
 
 
 
 
 
Nižší polovina tváře sestává z několika zatáček. Všimněte si, jak je v obou případech nos natočený směrem k tváři a pak mírně odstoupí nad horním rtem. Horní ret je zakřivený vnitřně a dolní vně. Ani brada není jen přímka!
Zkrátka je dobré-pro větší a podrobné obrázky, nakreslit si šipky tak, jak je vidíte na obrázku, pomůže vám to. V některých případech ale nemusíte vykreslovat tak podrobně ^_ .
 
 
 
 
 
 
 
Zde je výběr příkladů z různých stylů úst a nosů. Několik z těchto může být použito pro každé pohlaví, já jsem se nezdržoval/a jejich oddělováním. ^_^ Všimněte si stylů, některá ústa jsou definovaná jako tenká přímka zatímco jiné rty jsou více ohraničené. Anime/manga ústa nejsou často velmi velký, jestliže neřvou nebo nekřičí, tak jsou relativně malá. Nosy se hodně mění, také; některé jsou jako klíny, některé jsou definované výhradně se zastíněním, a některé jsou detailní (tak, že můžete vidět chřípí). Ženské znaky budou menší(méně definované nosy), zatímco mužské jsou často delší(hranaté nosy).     
 
Zde jsou nějaké další příklady z nosu a úst, z profilu. Třebaže proporce a výrazy se mění, všechny jsou stejného základního tvaru jak je uvedeno výše. Při kresbě tváří v tomto úhlu, dávejte pozor, aby jste neudělali nos jako bod a aby nebyli tváře moc ploché.

Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky sex

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.